تجاری، ثبت شرکت و ثبت برند

ثبت شرکت و برند | وکیل امداد

حقوق تجارت که وضع آن در ایران به حدود ۱۰۰ سال قبل برمی‌گردد به تعریف تاجر و فعالیت‌های تجاری پرداخته است.

همچنین در رابطه با تاجر که اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی که شامل شرکت‌های تجاری و اسناد تجاری و در نهایت ورشکستگی می‌شود، می‌پردازد.

که بی‌شک در حقوق تجارت شرکت‌های تجاری به ویژه شرکت‌های سهامی اعم از عام و خاص حائز اهمیت می‌باشد که در لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۱۳۴۷ پیش بینی گردیده است.

شرکت‌های تجاری

در ماده ۲۰ قانون تجارت انواع شرکت‌های تجاری پیش‌بینی گردیده است که بعد با توجه به اهمیتی که شرکت‌های سهامی دارند مواد این نوع شرکت مطابق لایحه قانونی با اصلاح قسمتی از قانون تجارت به ۳۰۰ ماده افزایش یافت.

پس از آن با وضع قانونگذاری شرکت‌های تعاونی و بسط آن و تعریف اتحادیه‌هایی روبرو شدیم که نشانگر اهمیت شرکت‌های تجاری و انواع و اقسام آن می‌باشد.

در این شرایط، به ناچار شرکت‌ها جهت فعالیت از تأسیس تا انحلال یک شرکت، نیازمند وکلایی خبره در این زمینه می‌باشند تا بتوانند با کمترین هزینه و بهترین تصمیم گیری جهت اداره شرکت خود گام بردارند.

اسناد تجاری

مورد دیگری که می‌توان در بحث تجاری به آن توجه داشت اسناد تجاری می‌باشد که مهمترین آنها برات، سفته و چک می‌باشد.

با توجه به رایج بودن استفاده مردم از چک و مقررات دوگانه در این حوزه که این سند تجاری را هم مشمول دعاوی حقوقی و هم کیفری می‌کند و همچنین بخاطر سند عادی لازم الاجرا بودنش قابل اجرا از طریق ثبت می‌باشد لذا برای اعمال آن شکی نیست که مشاوره حقوقی بهترین راه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ورشکستگی

ورشکستگی زمانی اتفاق می‌افتد که شخص تاجر ناتوان از پرداخت دیون خود باشد خواه دیون وی ناشی از فعالیت تجاری باشد یا فعالیت غیر تجاری.

ورشکستگی در مقابل اعسار می‌باشد به عبارتی شخص تاجر هیچ گاه قادر به طرح دادخواست اعسار برای تقسیط یا تعدیل دیون خود را ندارد بلکه باید توسط وی یا طلبکاران یا دادستان اعلام ورشکستگی شود.

ثبت شرکت و ثبت برند

با توجه به تعاملات تجاری افراد در جامعه جهت شناساندن خود و کسب اعتبار، یکی از موارد رایج تأسیس شرکت و ایجاد شخصیت حقوقی می‌باشد که برای موفقیت در آن از تأسیس گرفته تا انحلال شرکت بی‌شک نیاز به مشاوره حقوقی می‌باشد.

شایان ذکر است با توجه به وجود انواع شرکت و مختص بودن برخی از فعالیت‌ها به برخی از شرکت‌ها مشاوره قبل از تأسیس شرکت نیز حائز اهمیت است.

تعریف ثبت شرکت و ثبت برند

ثبت شرکت و ثبت برند به فرآیند اداری گفته می‌شود که در نهایت منجر ثبت شرکت یا برند شما جهت فعالیت‌های تجاری می‌شود و پس از آن به صورت منحصر در اختیار شما می‌باشد و دارای آثار حقوقی منحصر به فردی است لذا برای دست یافتن به این مورد سریع ترین زمان را از دست ندهید.

مطالب مرتبط
avatar
  تمایل دارم مرا مطلع کنید وقتیکه